Sylwester na ulicy

Details

sylwester na ulicy

W tym roku nasz sylwester miał być trochę inny. Nie miało być skąpej kiecki i wizyty u fryzjera.  Tylko trzy ciepłe swetry, czapka i rękawiczki.  Sylwester na dworze. Nie, nie  chodzi tu o spędzanie tej nocy podczas miejskiej imprezy przy muzyce Krzysztofa Krawczyka.  Oczywiście była też muzyka, ale tym razem w trochę innym wykonaniu.

 

Chciałam tę noc spędzić w końcu trochę inaczej.  Na imprezę można pójść w każdy weekend, a w końcu taka noc zdarza się tylko raz w roku. Nagle pojawił się pomysł „A może Sylwester na ulicy?” Nie myśląc długo, przystanęłam na tę propozycję, bo czemu by nie spróbować.

Nocna publiczność

To nie był nasz pierwszy raz, kiedy on grał i śpiewał na dworze, ale tym razem było nieco inaczej. Przede wszystkim publiczność.  Czym bliżej wyczekiwanej północy tym ludzie coraz bardziej stawali się pijani. Pijani ludzie to hojni ludzie. Tej nocy nie oszczędzali raczej na niczym, to co im szkodziło dać grajkowi ulicznemu stówkę do ręki za zagranie ich ulubionej piosenki. I tak pewnie rano nie będą tego pamiętać. Jednak pijani   to również agresywni. Niestety nigdy nie wiemy, na kogo natrafimy. Szampan wszystkim uderza do głowy, przez co czasem zdarzają się nieprzyjemne sytuacje.  Wyzwiska, przepychanki  czy  rzucanie niebezpiecznymi przedmiotami.
sylwester na ulicy

Sylwester na ulicy wiąże się też z tym, że ludzie przede wszystkim chcą się bawić. Chcą śpiewać i tańczyć. W tę noc nie do końca obchodzi ich wielki talent muzyka, ważne by oni czerpali z tego radość. Tu czas przede wszystkim na znane skoczne utwory. Takie, które każdy lubi i śpiewa z ogromną przyjemnością. A o drugiej w nocy śpiewać chce już każdy, bo wtedy już  przecież każdy potrafi.
Tej nocy też przede wszystkim trzeba skupić się na drobnych leżących w pokrowcu. Niestety zdarzają się i tacy ludzie, którzy dla zabawy albo i nie chcą podłapać kilka groszy. Na pewno przez tą noc można zarobić co najmniej dwa razy tyle na ulicznym graniu niż zazwyczaj. Jednak, czy na pewno tę noc tak warto spędzić?

 

A czym jest Sylwester na ulicy dla dziewczyny muzyka? Przede wszystkim  zwalczaniem zimna. Na szczęście istnieje wysokoprocentowy alkohol, który bardzo pomaga w takich sytuacjach.

Share

12 Articles Written

Similar Articles to read

Komentarze

Comments

  • Darek 3 lata temu

    Cóż, jesli sytuacja ekonomiczna nie zmusza Cię do tego zdecydowanie to odradzam.
    Zimno, pijane typy i jak sama piszesz trzeba pilnowac kasy. Mogę pocieszyc że w Malmo gdzie mieszkam już od 2 lat nie odbywają się imprezy plenerowe przed Operą. Powodem są zamachowcy islamscy.

  • Połówka 3 lata temu

    No, no, ciekawy pomysł na spędzenie końca roku. Może za rok uda ci się bardziej wybawić w ciepłym miejscu.

Zostaw komentarz