Przewóz instrumentów samolotem

Details

przewóz instrumentów samolotem

Mamy wakacje. Czas na wypoczynek, zwiedzanie i wspólną zabawę. Skoro pogoda w Polsce nas nie rozpieszcza, to może warto pomyśleć nad wakacjami w ciepłych krajach. Tam to się dopiero dzieje! Tylko co jeśli nasz muzyk owszem jest chętny na wspólne wczasy, ale tylko pod warunkiem, że będzie mógł ze sobą zabrać swoją największą miłość, czyli oczywiście mowa tu o jego instrumencie.

Przewóz instrumentów samolotem

Przewiezienie instrumentu pociągiem czy samochodem wydaje się bardzo proste. Więcej problemów nadarza się, kiedy na urlop trzeba przemieścić się samolotem. Linie lotnicze mają określone wymagania, jeśli chodzi o przewóz instrumentów. W takim przypadku do naszego budżetu wakacyjnego trzeba dodać pewną kwotę, za możliwość umilania sobie czasu grając na własnym sprzęcie.

Dla przykładu: Jeśli wybieramy się na wakacje  z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT to nie trzeba zbytnio się martwić o flet, skrzypce czy instrumenty o podobnym rozmiarze. One spokojnie zmieszczą się do luku bagażowego. Problem pojawia się jeśli muzyk gra na gitarze, wiolonczeli itd. Wtedy trzeba osobno zarezerwować miejsce siedzące na pokładzie samolotu.  Taką rezerwację można dokonać telefonicznie. W Ryanair jest podobnie, jedynym może ułatwieniem jest fakt, iż rezerwację można wykonać przez Internet. W tym przypadku przy wpisaniu imienia i nazwiska trzeba umieścić zwrot EXTRA ITEM. Jeśli wolimy instrument umieścić w miejscu bagażu rejestrowanego to jego koszt wynosi 50 £. Jeśli podróż jest zaplanowana z biura podróży to przewóz instrumentów muzycznych lotem czarterowym wynosi od 160zł do 250zł – w zależności jakimi liniami zaplanowana jest podróż.

przewóz instrumentów samolotem
Muzyk na wakacjach

Przed zabraniem ze sobą gitary czy jakiegokolwiek innego instrumentu najlepiej wcześniej upewnić się, jaka jest kultura owego miejsca, do którego się wybieramy względem podejścia do muzyków. Nie chodzi tu tylko o uliczny zarobek, bo to oczywiste, iż nie wszędzie jest to szanowane, ale chociażby o pobyt w hotelu. Nie każdy hotel pozwoli na przygrywanie na skrzypcach przy basenie. Często w takich hotelach już wcześniej są przygotowane animacje dla gości hotelowych, przez co może to być źle odebrane przez organizatorów animacji.

Share

12 Articles Written

Similar Articles to read

Komentarze

Comments

 • Darek 3 lata temu

  Jak widzę LOT robi korowody, niby istneije opcja dodatkowy sprzęt w tym instrumenty za 200 zł, możliwa do wybrania jeśli się wybierze opcję z bagażem rejestrowanym, ale nadal nie wiem czy nie oznacza to że gitara w miękkim pokrowcu powędruje do luku i panowie będą nią sobie rzucac.
  Z LOTu otrzymałem też odpowiedź ze winienem zarezerwowac dodatkowe miejsce siedzące i tu też nie rozumiem, czy mam kupowac drugi bilet dla gitary czy dopłacic za miejsce i czemu nie mogę zrobic tego online tylko wydzwaniac po jakichś centrach.

  Zachciało mi się wieźc gitarkę do Polski, tiaa………………………

 • Kuba 3 lata temu

  Super blog, bardzo fajnie i przyjemnie piszesz, często wpadam z nadzieją na nowe posty 😀 Proszę, kontynuuj jego rozwijanie 😉

 • DJ na wesele 3 lata temu

  Miałam przyjemność podróżować z muzycznym zapaleńcem. Przewiezienie gitary było bardzo trudne, ale na szczęście nie niemożliwe. Dobrze ją zabezpieczyliśmy i doleciała z nami bezpiecznie. Pozdrawiam:)

 • Trzy i pół 3 lata temu

  Poruszasz bardzo ciekawy problem, nigdy nie zastanawiałam się jak wygląda podróż samolotem takich bagaży, a to faktycznie dla niektórych osób może się okazać niezwykle istotne:)

Zostaw komentarz