Co nas pociąga w muzykach?

Details

boy-end-faith-free-Favim.com-2086489

To zaczyna się najczęściej w gimnazjum. Wtedy zaczynamy coraz bardziej interesować się muzyką, a oprócz dźwięków zaczynamy też patrzeć na jej twórców. Stają się oni naszymi idolami.  Bo są przystojni? Oj nie zawsze!

Zachwyt artystami ulubionego zespołu najczęściej mija w późniejszych latach. Jednak zachwyt na widok chłopaka grającego na gitarze powraca. Tylko co nas tak naprawdę pociąga w muzykach? Te dźwięki, głos, a może coś zupełnie innego?
style=”text-align: center;”>   Chłopak z gitarą byłby dla mnie parą

Jest letni wieczór, on stoi na Krakowskim rynku i przebiega palcami po gryfie gitary. Wtedy ty wyobrażasz sobie, że mogłabyś być tą gitarą. Tak, nie śmiejcie się, ale wszystkie wiemy, że to właśnie od seksualnych fantazji się zaczyna. Kiedyś w czasach świetności Beatlesów groupie zabijały się, aby móc chociażby dotknąć któregoś z nich.

Jednak oprócz erotycznych fantazji jest w tym coś o wiele więcej. Patrzysz na niego i wiesz, że on ma pasje. Wiesz, że poświecił kupę czasu, aby dopracować swój talent. Widzisz, że muzyka jest dla niego mega ważna i wtedy ty wyobrażasz sobie, że mogłabyś być równie dla niego ważna (choć uwierz mi nigdy nie będziesz). W muzykach łatwo sie zakochać, jednak często to działa bez odwzajemnienia.

largebbbbbbbb

Do tego wszystkiego dochodzi również czasem sława i popularność. I zupełnie inne życie. Wiecie imprezy, alkohol no i dragi. Nie tylko złe dziewczyny umawiają się ze złymi chłopakami. Te grzeczne często też tego pragną. Są znudzone dotychczasowymi zajęciami, chciałyby  odkryć coś innego, ale same tego nie zrobią. Dlatego jak widzą muzyków, widzą też dla siebie jakieś światełko w tunelu. Przecież to cicha woda brzegi rwie.

I jest jeszcze coś. To artysta. Nawet jak na wierzchu tego nie widać to gdzieś tam w środku kryje się w nim wrażliwość. Muzyka jest dziedziną kultury. Jak wiemy, aby interesować się kulturą trzeba ją naprawdę czuć. Tak samo jest z muzyką. Aby móc tworzyć muzykę trzeba ją naprawdę poczuć.

A tak naprawdę, to co nas w nich najbardziej pociąga?

Share

12 Articles Written

Similar Articles to read

Komentarze

Comments

  • Damian 4 lata temu

    Super. Naprawdę jestem zachwycony.
    Kocham patrzeć się na brzydkich muzyków

Zostaw komentarz